RankBrain

RankBrain, czyli tzw. Sztuczna inteligencja, która jest po prostu aktualizacją algorytmu, wprowadzoną przez Google rok temu. Wiele osób pewnie zadaje sobie pytanie czy taka zmiana była konieczna?

rankbrain

Warto zacząć od wyjaśnienia, na czym polega działanie sztucznej inteligencji wprowadzonej przez Google. Greg Corrado twierdzi, że „RankBrain pomaga Mountain View radzić sobie z 15% zapytań, których system wcześniej nie rozpoznawał.” Chodzi tu głównie o frazy o skomplikowanej konstrukcji czy też tzw. Longtaile. Z naszej wiedzy wynika, że zastosowanie takiej techniki jest przydatne, ponieważ pozwoli uporządkować i poprawić wyniki wyszukiwania trudnych słów kluczowych. Corrado mówił również, że : „RankBrain jest jednym z setek sygnałów docierających do algorytmu, który wpływa na pojawiające się wyniki w wyszukiwarce Google, a także na ich pozycję. System ten jest uważnie obserwowany i w ciągu kilku miesięcy po wprowadzeniu stał się trzecim najważniejszym sygnałem przyczyniającym się do wyników wyszukiwania.”

Podsumowując możemy zgodnie stwierdzić, że RankBrain jest techniką, która sprawnie działa i ciągle zostaje ulepszana, dzięki czemu wyniki wyszukiwań będą coraz bardziej odpowiadać temu, czego poszukujemy.

Możemy powiedzieć tylko –

BRAWO Google !

Wpis został opublikowany w kategorii: SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *