Dlaczego warto używać unikalnych treści na stronie ?

Unikalne treści na naszej stronie nie tylko mają wpływ na to, jak widzi naszą witrynę wyszukiwarka, ale również jak postrzegają ją osoby, które nas odwiedzają. Dzisiejszym wpisem postaram się rozszerzyć lekko temat i przybliżyć nieco ten ważny aspekt.content

Jaki ma wpływ powielona treść pod SEO ?

Każdy content na naszej stronie powinien być unikalny, jeżeli treść jest powielona to traci ona swoją moc, co może mieć wpływ na ranking naszej strony w wyszukiwarce. Dlatego każdy specjalista SEO przed pozycjonowaniem strony powinien wykonać jej audyt również pod tym aspektem. Treść wielokrotnie powielona powinna zostać wymieniona, wtedy pozycjonowanie powinno pójść w dobrym kierunku. Oczywiście jest to jeden z wielu czynników.

Jak internauci odbierają powieloną treść ?

Strona internetowa dla każdego z nas jest bardziej atrakcyjna, kiedy jest unikalna. W jakim celu internauta miałby czytać coś na naszej stronie jeżeli przeczytał to samo na 10 innych ? Tak samo jeżeli chcemy np. zachęcić do zakupu produktu w naszym sklepie internetowym to nie możemy mieć opisu takiego samego jak inne sklepy – taki opis powinien być unikalny, który nas zachęci do kupna produktu właśnie u nas. Weźmy sobie kolejny przykład – osoby, które prowadzą bloga, jeśli blog nie jest unikalny, nie zachęca do czytania, kopiuje treści z innych blogów to nie będzie on atrakcyjny dla internautów, wręcz przeciwnie, negatywnie wpłynie na niego.

Podsumowując powielona treść nie jest dobra pod wyszukiwarkę i dla osób, które nas odwiedzają. Starajmy się uzupełniać nasze strony w unikalny content, który będzie przyjazny w obu przypadkach.

Wpis został opublikowany w kategorii: SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *