Czynniki rankingowe Google

Efektywne pozycjonowanie stron jest bardzo trudną specjalnością, dlatego też w skrócie przedstawię Państwu czynniki, które wspomogą uzyskanie wysokiej pozycji w rankingu Google. W różnych źródłach  można znaleźć co najmniej kilkadziesiąt elementów mogących wyróżnić daną stronę w wyszukiwarce, jednakże ogólnie rzecz biorąc istnieją trzy najważniejsze:

  • linki
  • treści
  • RankBrain

czynniki rankingowe google

Podstawą skutecznego pozycjonowania jest link building, czyli pozyskiwanie wartościowych linków – linkowanie wewnętrzne, które usprawnia nawigację strony oraz linkowanie zewnętrzne, czyli linki umieszczane na portalach społecznościowych czy blogach. Znaczenie ma również usuwanie linków, które są już nieaktualne.

Drugą ważną rzeczą są odpowiednie treści zawarte na stronie. Powinny one zawierać słowa kluczowe, jednakże zbyt częste ich używanie może spowodować nałożenie filtrów. Należy pamiętać, że treści nie mogą być powielane. Teksty, które wstawiasz na stronę powinny być unikalne, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej ich długości – uważa się, że krótkie treści opisują coś wyłącznie powierzchownie, natomiast dłuższe wyczerpują temat i z pewnością pomogą umieścić stronę na wyższej pozycji w rankingu. O tym co jeszcze powinno znaleźć się w wartościowej treści przeczytasz tutaj.

Ostatnią ważną sprawą jest RankBrain, inaczej sztuczna inteligencja. Pomaga ona łączyć zapytania, które wcześniej były nie do rozpoznania, z odpowiednimi słowami kluczowymi – mowa tutaj o tzw. longtailach oraz frazach o skomplikowanej konstrukcji.

Jakie jeszcze czynniki rankingowe Google?

Jak już wspominałem, wyżej wymienione elementy są jednymi z najważniejszych, którymi musisz zająć się w pierwszej kolejności, gdyż bez nich nie uzyskasz  wysokiej pozycji – nie będziesz miał nawet takiej szansy. Jeżeli jednak już się tym zająłeś czas zwrócić uwagę na inne czynniki rankingowe, dla przykładu:

  • wiek oraz długość domeny
  • słowo kluczowe zawarte w tytule oraz w opisie np. artykułów czy usług
  • optymalizacja obrazów
  • informacja o lokalizacji
  • responsywność

      oraz wiele wiele innych.

Wasze Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *