Styczniowa aktualizacja 2017 – wymagany protokół HTTPS

protokół HTTPS SSL

Jak już od dawna wiadomo i zostało potwierdzone protokół HTTPS jest jednym z czynników rankingowych algorytmu. Ostania aktualizacja Chrome 56 wymusi na właścicielach stron, sklepów internetowych przejścia na szyfrowany protokół HTTPS. Najbardziej odczują to właściciele E-commerce i właściciele stron, na których wpisujemy dane osobowe czyli tak naprawdę bardzo duża część internetu.

Właściwie o co chodzi z tym protokołem i co to jest protokół HTTPS ?

HTTPS (ang. Hyper Transfer Protocol Secure) – czyli szyfrowana wersja protokołu HTTP. Protokół ten gwarantuje nam bezpieczeństwo połączenia między użytkownikiem a stroną. Oznacza to, że wchodząc na stronę oznaczoną jako „bezpieczna” możemy być spokojni o nasze dane, ponieważ są one szyfrowane.

Tak wygląda oznaczenie dla strony bezpiecznej :

Tak wygląda oznaczenie dla strony niebezpiecznej :

Krok ten ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa internautów, a dzięki wyrazistemu oznaczeniu ciężko będzie przeoczyć czerwony napis „Niebezpieczna” na pasku URL. W oczach internautów nasza strona z pewnością będzie niebezpieczna i trzeba się z niej jak najszybciej ewakuować.

Ważne przy pozycjonowaniu – nie zapomnij !!

Podczas instalacji protokołu HTTPS musimy być uważni. Należy pamiętać o odpowiednim przekierowaniu strony internetowej z HTTP na HTTPS. Z punktu SEO jest to bardzo ważne, aby nasza strona była pod jednym adresem. Dlatego nie zapominajmy o tym ważnym aspekcie w przeciwnym razie możemy stracić pozycje strony, a dalsze pozycjonowanie i zdobywanie linków może się okazać nie efektywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *