Ile kosztuje pozycjonowanie strony ? Efekt czy abonament ?

ile-kosztuje-pozycjonowanie-strony-internetowej

Możemy znaleźć wiele firm oraz osób, które oferują pozycjonowanie stron. Na pewno spotkamy się z dwoma modelami rozliczeń tzn. tak zwane pozycjonowanie na „efekt” czyli rozliczamy się wówczas, gdy firma czy osoba dostarczy nam frazy na ustalone pozycje. Drugi model rozliczenia to abonament, czyli przeważnie płacimy co miesiąc za działania SEO nie zależnie czy strona jest w topie czy nie.

Którą formę rozliczenia wybrać ?

Przed updatem algorytmu w 2012 roku mogliśmy spokojnie pozycjonować stronę na efekt i wtedy była to najbardziej popularna forma rozliczenia. Nasz algorytm wtedy nie był aż tak wymagający i strony po prostu dużo łatwiej osiągały wysokie pozycje. Dzisiaj niestety algorytm jest dużo bardziej wymagający i po roku 2012 wiele firm, osób zamknęło swoją działalność, gdyż pozycjonowanie na efekt nie przynosiło już dochodów firmie, a sposoby pozycjonowania nie były skuteczne. Część zmieniła swoje oferty na abonamentowe ponieważ zauważyli, że koszty pozycjonowania wzrosły i nie jest opłacalne już czekanie na efekt, który może się pojawić nawet po roku.

Pozycjonowaniu na efekt mówimy NIE !!

Tak, takie pozycjonowanie już nie jest efektywne, często możemy się z nim spotkać, ale wystarczy poprosić o raport z link buildingu takiego pozycjonowania i sami będziemy mogli na własne oczy zobaczyć z jakich stron nasza witryna otrzymuje linki. Będą to między innymi presell page, strony, które są tylko stworzone dla linkowania z automatów itp. Czyli strony, na których nie spotkamy „żywych” użytkowników tylko same roboty. Niestety nie ma się co oszukiwać, ale nikt nie lubi pracować za darmo i tak samo jest ze specjalistą SEO.

pozycjonowanie-na-efekt-nie

Jaki w takim razie jest koszt pozycjonowania strony ?

Na rynku spotkamy się z różnymi cenami od kilku set złotych po parę, parenaście tysięcy. Dlaczego taka rożnica w cenach ? Różnica ta jest przez wiele czynników, między innymi jakie frazy są do pozycjonowania, czy strona była wcześniej pozycjonowana i czy nie otrzymała filtra od Google przez np. pozycjonowanie na „efekt” oraz co tak naprawdę otrzymamy w zamian, bo przecież jakoś musimy kontrolować działania firm czy osób, które pracują nad pozycjami naszej strony. Ważne jest, żebyśmy porównywali oferty nie tylko po cenie tylko co dana firma czy też osoba nam oferuje i jakie działania będą podejmowane dla naszej strony. Nie patrzmy tylko na cenę, bo przecież co z tego, że będziemy płacić po 500 zł ale otrzymamy w zamian np. bardzo mało linków w porównaniu do ofert za parę tysięcy, która będzie nam oferować szereg działań SEO i marketingowych, które na pewno nam się opłacą. Dlatego odpowiednim pytaniem nie jest „ile kosztuje pozycjonowanie strony w Google” tylko „co otrzyma moja strona w trakcie pozycjonowania i jaki będzie tego koszt”.

oszczedzanie

Oszczędzanie na pozycjonowaniu strony jest bardzo częstym błędem przedsiębiorców, którzy wolą zaoszczędzić, a przecież wystarczy tylko dobrze wybrać, a to nie powinno być aż tak trudne. Wystarczy aby firma czy osoba przedstawiła swoje referencje, jakie frazy ma w topie, co zrobi dla naszej strony i w jakich ilościach. Po przeprowadzeniu takiej rozmowy bez wątpienia wybierzemy najlepiej.

Tak więc ile kosztuje pozycjonowanie ? Tyle ile strona tego wymaga i to co chcemy w zamian otrzymać i jaki efekt osiągnąć. Nie ma jednej ceny jedne branże są bardziej konkurencyjne, a drugie mniej. Dobrym przykładem jest np. prawnik, który chce się pozycjonować w Warszawie, a drugi np. w Kaliszu. Możemy sobie wyobrazić jaką konkurencje posiada prawnik z Warszawy, a jaką z Kalisza, zatem koszty pozycjonowanie dla nich będą się różnić.

Zapytaj o pozycjonowanie

Wasze Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *