Brak Page Rank-u na stronach ?

Tak jak Google zapowiadało doczekaliśmy się braku page ranku na stronach. Zatem jeden z ważniejszych czynników został wyłączony na dobre. Dla wielu specjalistów SEO był to ważny czynnik jakościowy w trakcie oceny strony. Teraz pozostały jedynie historie na popularnych portalach do sprawdzenia Page Rank-u, a w miejscu wielu popularnych wtyczek ukazuje nam się okrągłe 0.

PageRank

Dlaczego wynik Page Rank jest 0 ? pr0

Dla wielu osób, które „pozycjonowanie stron” skupiają na linkach ze stron z page rankiem, będzie teraz wielkim utrudnieniem, bo przecież wtyczka na której polegaliśmy pokazuje nam Page Rank 0. Teraz będzie trzeba się skupić bardziej na innych bardzo ważnych czynnikach jakościowych strony. Swoją drogą ciekawe działanie, że zamiast po prostu ukazaniu się braku page ranku, ukazuję nam się 0, czy to dlatego, żebyśmy od razu rezygnowali ze strony ?

Ale już dawno nie ma Page Rank-u

Wiadomy jest fakt, że nie był to już czynnik tak wartościowy jak kiedyś, ale np. do pozycjonowania stron na tzw. „zapleczach” używało się najlepiej starych domen z wysokim page rankiem, było to znaczne ułatwienie chociaż nie zawsze. Prawdą jest też, że wiele domen zostało wykorzystane w nienależyty sposób i zostały nagrodzone one filtrem, aczkolwiek jeżeli wyszukaliśmy czystą domenę, była ona dla nas na pewno bardziej wartościowa, niż zupełnie świeża domena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *