Pozycjonowanie stron

Era, gdy po stworzeniu strony internetowej wystarczyło czekać na pojawienie sie na niej klientów dawno odeszła w zapomnienie. Obecnie środowisko internetu jest bardzo konkurencyjne. Trzeba więc wykorzystać wiele trików, aby przekierować ruch na swoją stronę. Tym właśnie zajmuje się SEO, czyli Search Engine Optimization, dosłownie – optymalizacja pod wyszukiwarki internetowe, ale pozycjonowanie stron to również wiele innych działań.

W dzisiejszych czasach internauci szukają usług oraz produktów przez wyszukiwarki internetowe posługując się wachlarzem zapytań. Profesjonaliści SEO, dla określenia, jakich słów kluczowych używają użytkownicy internetu wykonują badania terminów oraz różne inne procedury. Pomagają one danej witrynie uzyskać konkurencyjne miejsce w rankingach opartych na strategii architektury witryny oraz gromadzeniu linków.

pozycjonowanie stron

Zacznij pozycjonowanie strony już teraz

W skład procesu pozycjonowania stron wchodzą takie czynności, jak np.:

  • właściwa optymalizacja kodu HTML strony internetowej
  • przygotowanie treści na stronie oraz optymalizacja ( wdrożenie odpowiednich słów kluczowych i nagłówków)
  • udoskonalenie techniczne strony internetowej
  • przygotowanie odpowiednich podstron
  • uzyskanie linków z innych stron np. przez współpracę z różnymi portalami czy marketing szeptany
  • dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Bardzo ważne jest, aby osoba chcąca poddać swoją witrynę takiemu zabiegowi jak pozycjonowanie była świadoma tego, że nawet najbardziej wykwalifikowany pracownik SEO nie może dać 100% gwarancji osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie stron internetowych nie jest również czynnością jednorazową i pozycje raz osiągnięte mogą ulec zmianie. Utrzymanie strony na wysokich pozycjach wymaga prowadzenia działań na bieżąco, wynika to głównie z tego, że Google wprowadza zmiany w algorytmie oraz z ogromnej liczby konkurencji na rynku. Mimo tego należy jednak pamiętać, że jest to bardzo korzystny proces dla posiadacza witryny internetowej, ze względu na to, że przekłada się on na sprzedaże, które w innym wypadku nie miałyby miejsca, a co za tym idzie – koszty poniesione na opłacenie takich zabiegów z pewnością nam się zwrócą.

Bezpieczne pozycjonowanie stron

Ważnym aspektem jest wybór przez specjalistę odpowiedniego sposobu pozycjonowania stron internetowych. bezpieczne pozycjonowanie stron, czyli tzw. WHITE HAT SEO polega na wykorzystaniu zasad dozwolonych przez wyszukiwarki do promowania stron internetowych. Dużym zainteresowaniem wśród osób zajmujących się tą profesją cieszy się druga metoda, czyli tzw. BLACK HAT SEO, które z bezpiecznym pozycjonowaniem nie ma nic wspólnego, natomiast opiera się na działaniach niedozwolonych przez wyszukiwarki, np. spamowaniem słowami kluczowymi czy maskowaniem prawdziwej treści strony internetowej. Jest to sposób znacznie mniej pracochłonny, dlatego tak często wykorzystywany.

Do zasad bezpiecznego pozycjonowania możemy zaliczyć:

 

pozycjonowanie globalne i lokalne.

 

Pozycjonowanie lokalne a globalne

Pozycjonowanie stron opieramy na dobrze skonstruowanych słowach kluczowych, czyli tych które będziemy brać do pozycjonowania i na nich najbardziej się skupimy przy pozycjonowaniu. Ważne jest to, abyśmy się zastanowili czy najbardziej opłacalne jest dla nas pozycjonowanie strony na frazy globalne czyli bez dopiski danego miasta i takie pozycjonowanie jest na całą Polskę czy lokalne, przy którym skupiamy się na danej miejscowości np. Kraków – ten sposób zaleca się firmom, które wykonują swój zakres usług tylko w wybranej miejscowości. Weźmy sobie np. lokalnego lekarza, który posiada swój gabinet tylko i wyłącznie w Krakowie i nie świadczy swoich usług nigdzie indziej. Zatem pozycjonowanie jego strony będzie lokalne i słowa kluczowe powinny zawierać dopisek miasta np. Kraków. Natomiast jeżeli mamy do czynienia ze sklepem internetowym, który jest wstanie wysyłać swoje produkty na terenie całego kraju to idealnie jest dobrać frazy nie tylko lokalne, ale przede wszystkim globalne, dzięki którym potencjalny klient znajdzie sklep w internecie. Oczywiście w tym przypadku nie ma co odrzucać fraz z dopiskiem danego miasta, wręcz przeciwnie te słowa kluczowe również należy wziąć pod uwagę.

Zapytaj o pozycjonowanie